Historia Naszej Miłości

Kursobook, po którym Wasz związek wystrzeli w kosmos!

W przedsprzedaży do 07.02.2021 20:00

(UWAGA! Pamiętaj żeby w podsumowaniu zamówienia wpisać w komentarzu imiona, które chcesz żeby znalazły się w Twojej wersji Historii Naszej Miłości.)

Historia Naszej Miłości to kursobook w którym znajdziecie wyjątkowe ćwiczenia, quizy i zadania.

Dlaczego warto wspólnie przeczytać i wykonać zadania z kursobooka?

 • Poznacie siebie nawzajem z zupełnie nowych i nieznanych dotychczas stron!
 • Zastanowicie się w jaki sposób chcecie planować Waszą wspólną przyszłość.
 • Zbudujecie jeszcze silniejszą więź.
 • Spędzicie wspólnie kilkanaście randek poświęcając czas tylko sobie nawzajem.
 • Zwiększycie swoją otwartość w rozmowach z drugą połówką.
 • Dowiecie się nowych rzeczy o sobie i o swojej drugiej połówce, niezależnie od tego czy jesteście ze sobą 5 lat czy 5 miesięcy.

W przedsprzedaży do 07.02.2021 20:00

(UWAGA! Pamiętaj żeby w podsumowaniu zamówienia wpisać w komentarzu imiona, które chcesz żeby znalazły się w Twojej wersji Historii Naszej Miłości.)

UWAGA: jeśli nie czujecie się na siłach, aby rozmawiać na jakieś tematy to ustalcie razem, których rozdziałów nie chcecie omawiać i których tematów nie chcecie poruszać. Jest to w porządku. W kursobooku znajduje się mnóstwo tematów, które mogą być nieodpowiednie dla osób wrażliwych (na przykład pytania o upodobania erotyczne). Jeśli jest to dla Ciebie problem – zrezygnuj z zakupu!

Historia Naszej Miłości nie będzie narzucać Wam rozwiązań i sposobów w jaki macie budować Waszą relację. Będzie dla Was jedynie przewodnikiem po tematach wartych omówienia. Dzięki temu wybierzecie waszą idealną ścieżkę, po której będziecie radośnie stąpać przez życie.

Jeśli ciągle nie możecie sobie wyobrazić co właściwie znajdziecie w kursobooku to po prostu zajrzyjcie do środka i zobaczcie co się w nim kryje.

W przedsprzedaży do 07.02.2021 20:00

Tylko w przedsprzedaży za 29 zł

Kursobook Historia Naszej Miłości w wersji elektronicznej, otrzymujesz:

 • spersonalizowany ebook Historia Naszej Miłości w formacie PDF

O mnie

To ja – Magda aka Science Seal

Jestem Magda i napisałam kursobook bo uważam, że mój związek jest najlepszy pod Słońcem.

Prawdziwi znawcy tematu (oszczędni w komplementach) twierdzą powściągliwie, że z moim partnerem „dobrze rokujemy”.

Każdy zasługuje na to, aby myśleć o swojej relacji właśnie w ten sposób: że jest najlepsza i najbardziej wyjątkowa i każdy zasługuje też, aby być częścią takiej relacji.

Jednocześnie dobry związek sam się taki stanie. Efekty są wynikiem pracy nad relacją, czasami trudnej i mało przyjemnej, a czasami pełnej ciepłych słów i gestów – ale to jednak ciągle praca.

Wartościowy związek trzeba zbudować, nie czekając, aż magicznie spadnie nam z nieba ten idealny książę z bajki.

Nie spadnie.

Jest wiele udanych związków które są ze sobą szczęśliwe, mimo niewykonywania zaproponowanych w Historii Naszej Miłości ćwiczeń.

Te związki mają swoje skuteczne sposoby na trwanie we wspaniałej relacji. Może kiedyś uda mi się spisać je wszystkie, ale na razie dzielę się naszym prywatnym sposobem.

Weźcie z niego, ile chcecie, wykorzystajcie w sposób w jaki chcecie i od teraz aktywnie piszcie Waszą historię.

Historię Waszej Miłości!

F.A.Q.

 • Co to znaczy, że przedsprzedaż trwa do 07.02.2021 20:00?

To znaczy, że nie mam jeszcze gotowej całej Historii Naszej Miłości i na maila ode mnie będziesz czekać prawdopodobnie do 08.02.2021 (możliwe, że krócej bo właściwie zostały mi drobne poprawki, obróbka zdjęć itp., ale chcę mieć ten komfort, że mam drobny zapas). W zamian za zaufanie i zakup w przedsprzedaży cena jest niższa. Dzięki temu, ja mam kilka dni aby dopracować szczegóły, a Wy macie Historię Naszej Miłości 25% taniej w porównaniu z ceną jaka będzie obowiązywać  od 8.02.2021. Niezły deal nie?

 • Czy warto poczekać na przecenę/promocję Historii Naszej Miłości?

TL;DR Zdecydowanie nie warto, bo się nie doczekacie 😉

Przyczyna tego jest bardzo prosta. Ja (autorka) czuje się oszukana, kiedy kupuję jakiś produkt, a tydzień później okazuje się, że z okazji dnia szczeniaczka jest przecena na wszystkie produkty danego sklepu o 70%. Mojemu partnerowi zdarzyło się w podobnej sytuacji odesłać produkt i kupić go ponownie po promocyjnej cenie – kilkaset złotych taniej.

Dla mnie jest to sygnał, że sklep ma dwie ceny: jedną na co dzień – zawyżoną, dla tych którzy nie mają czasu/siły/ochoty polować na promocje i są gotowi przepłacić i drugą – niższą (z której ciągle czerpią zyski), dla tych którzy skorzystają z promocji, kupując częstokroć pod wpływem chwili. Bo przecież już za minutę już za momencik promocja się skończy.

Ja czuję się źle kupując coś w normalnej cenie, bo nie wiem, czy właśnie nie przepłaciłam i czy nie warto jednak z tym poczekać. Nie chcę, aby osoby, które kupują Historię Naszej Miłości zastanawiały się np. a może gdybym poczekał do walentynek to byłaby promocja i kupiłbym taniej.

Mogę zagwarantować Ci, że taniej nie będzie, a podwyżki będą (o ile produkt będzie pojawiał się w sprzedaży w przyszłości – czego nie gwarantuję). Nie gwarantuję również jego dostępności 24/7 – na razie jego sprzedaż kończy się w walentynki 2021.

 • Czy Historia Naszej Miłości jest też dla par nieheteronormatywnych?

Jest to książka dla każdej pary, która chcę lepiej się poznać, pielęgnować swoją relację i dobrze się bawić, spędzając razem mnóstwo wartościowego czasu. Płeć nie ma tu nic do rzeczy. Część pytań jest jednak typowo (stereotypowo) męskich i kobiecych po to, żeby uczyć się siebie nawzajem i poznawać różnice między partnerami. Bo to że każdy człowiek jest inny jest super i warto się czasem na tych różnicach skupić. To nie jest obowiązek odpowiadać na pytania typowo stereotypowo męskie, kiedy dwie partnerki pracują z książką (i odwrotnie). Ale może być sytuacja, kiedy jedna z nich, będzie się czuła ze stereotypowymi męskimi pytaniami jak ryba w wodzie.

Każdy człowiek jest inny i nie ma szans, aby każde pytanie się Wam podobało. Nie przejmujcie się nimi – poświęćcie im mało czasu, a skupcie się na tych, które dadzą wam największą wartość.

Odpowiadać na pytania mogą też pary nieheteronormatywne. Jednak nie zawsze udawało mi się to zrobić tak, żeby jednocześnie zachować czytelność i przejrzystość kursobooka uwzględniając każdą możliwą odmianę słów ze względu na płeć. Dodatkowo świat jest tak złożony, że nawet jeśli każde pytanie napisałabym w każdej możliwej odmianie uwzględniającej każdy wariant pary nieheteronormatywnej, można by było stwierdzić, że wykluczam osoby poliamoryczne, które chciałby wykonywać te ćwiczenia np. we trójkę. W pewnym momencie forma uwzględniająca każdy przypadek zaczyna być bardziej obszerna niż sama treść pytania.

Historia Naszej Miłości to Historia WASZEJ Miłości – nic mi do tego kto, kogo kocha. Potraktujcie proszę formy słów z wyrozumiałością, i uwzględnieniem, że starałam się jak mogłam, aby każdy kto wypełnia treść Historii czuł się niepominięty i ważny. Mam nadzieję, że mi się to udało.

 • Czy książka zawiera pytania o preferencje erotyczne?

Tak, jeden rozdział jest poświęcony w całości relacji intymnej jaką tworzycie, a podobne pytania mogą przewijać się przez całego kursobooka.

Możliwe, że pytania, które masz z tyłu głowy nie pojawią się w kursobooku, ale nie wahaj się dopisywać własnych. Nie obawiajcie się schodzić z tematów sugerowanych przez kursobook.One mają Wam pomóc w rozpoczęciu rozmowy na dany temat, ale to Wy stoicie za sterem jej przebiegu.

 • Czy mogę kupić tę książkę, jeśli nie mam obecnie partnera ani partnerki i pracować z nią samodzielnie?

To zależy, jak będziesz się z tym czuł/czuła. Można na każde pytanie odpowiedzieć samodzielnie, a w części zadań można wykorzystać wizerunek partnera/partnerki marzeń, a nie tej którą się obecnie posiada. Książka nie powie Ci jak kogoś poderwać, ale pomoże Ci się zastanowić nad tym jakiego człowieka tak naprawdę szukasz i co jest dla Ciebie ważne. Często albo tego nie wiemy, albo wydaję nam się, że wiemy. Ale jak zaczniemy się wgryzać w szczegóły to okazuje się, że jednak nie koniecznie.

Warto też mieć Historię Naszej Miłości gdzieś na dnie wirtualnej szafy i odkurzyć ją jak ktoś z kim będziesz chciał/chciała budować wartościową i długotrwałą relacje się w Twoim życiu pojawi. Zdecydowanie warto, zwłaszcza że masz gwarancje, że nigdy nie kupisz Historii Naszej Miłości taniej.

 • Czy omawiając z partnerem/partnerką wszystkie pytania z Historii Naszej Miłości dowiem się czy jest on/ona dla mnie odpowiednim partnerem czy powinienem/powinnam szukać kogoś innego?

Jest to możliwe. Najważniejszą rzeczą na jaką powinieneś/powinnaś zwrócić uwagę podczas zadawania i odpowiadania na pytania jest to czy Twój partner/Twoja partnerka jest gotowa do pracy nad sobą i zmieniania siebie na potrzeby Waszego związku i czy Ty jesteś na to gotowy/gotowa.

Nie da się znaleźć drugiej osoby, która będzie do Ciebie idealnie dopasowana. Ale jeśli dwie osoby się kochają i wiedzą, że chcą ze sobą być to mogą też się zmieniać wraz z rozwojem związku po to, aby właśnie stać się tą najlepiej dopasowaną osobą.

Dlatego w relacji ogromnie ważna jest chęć do zmiany, zauważanie swoich niedoskonałości i praca nad nimi, zauważanie i akceptowanie niedoskonałości drugiej osoby oraz wsparcie w pracy nad nimi drugiej osoby.

Niektóre wady mogą być tak ogromne, że nie pozwolą być dwóm osobom razem. Niektóre będą maleńkie i niezauważalne. Ale niektóre (i te moim zdaniem są najgroźniejsze), to te w środku skali, te takie troszkę irytujące, ale nie jakoś bardzo.

Kiedy się z nimi nie pracuje, kiedy one ciągle są tak samo wkurzające i ta złość nie jest przepracowana to ona się zbiera i wzbiera i potęguje. A później dochodzi do takiej sytuacji, że np. partner 25 lat zostawia brudne skarpety na podłodze w łazience, a partnerka w roku 26 tego nie wytrzymuje i stwierdza, że się wyprowadza i że nie może być z kimś kto ZAWSZE robi tą samą irytującą rzecz.

To nie skarpetki były przyczyną rozpadu związku. Przyczyną było to coś (brudne skarpetki) co ciągle, nieustannie przez 25 lat tę kobietę irytowało. Jednocześnie oboje nie potrafili wynegocjować dla siebie odpowiedniego rozwiązania, tak żeby i ona i on czuli, że ich potrzeby są zaspokojone. Jego potrzeba, zrzucenia z siebie ubrań i natychmiastowego wskoczenia pod prysznic po ciężkim dniu pracy i jej potrzeba, szacunku do jej pracy. Obie potrzeby są ważne, obie są inne i obie wymagają indywidualnego potraktowania.

Para o której mówimy (którą sobie wymyśliłam na potrzeby tego pytania) nie rozstała się przez skarpetki. Oni się rozstali, bo:

– nie potrafili zrozumieć potrzeb drugiej strony. Ona nie rozumiała, że on jest wykończony po pracy AŻ TAK bardzo, że nie ma siły się nachylić i podnieść tych skarpetek. On nie rozumiał, że ona też jest zmęczona, bo przecież nie pracuje zawodowo i „tylko” siedzi w domu. Ona chce, żeby jej wysiłek został uszanowany, a nie zniszczony. On marzy tylko o pójściu spać i nie chce znowu zbierać bęcków za te skarpetki

– nie potrafili zakomunikować swoich potrzeb, w odpowiedni sposób (często nawet o tym nie myślimy, że nasze działania są wynikiem tego co dzieje się w nas emocjonalnie. Jak więc mamy komunikować te rzeczy których nie jesteśmy świadomi? Najpierw je sobie trzeba uświadomić, co wcale nie jest takie proste

– nie potrafili omówić regularnie powtarzającej się i irytującej sytuacji i wypracować wspólnego satysfakcjonującego obie strony zachowania (kompromis to taki stan, kiedy obie strony są nie do końca zadowolone – można lepiej, opowiadam o tym w Historii Naszej Miłości, ale kompromis i tak jest lepszy niż nic)

– nie potrafili zmienić swojego zachowania, żeby wypracować nowe rozwiązanie (on wiecznie zostawia te brudne skarpety koło kosza na pranie, a ona ciągle na niego o to krzyczy – jeśli 25 lat zachowują się w ten sposób nic dziwnego, że nic się nie zmieniło – wystarczyłoby, żeby tylko on zaczął wrzucać je do kosza na pranie, albo tylko żeby ona zaczęła mieć te skarpety w dup przestała się tymi skarpetami przejmować. Banalnie proste? Tak się tylko wydaje.

To były powody rozstania, skarpetki to tylko symbol tych powodów.

Zadaniem Historii Naszej Miłości nie jest zwalczenie i sprawienie, że magicznie nie będzie problemów brudnych skarpetek – one będą w każdym związku. Historia Naszej Miłości pomoże wam sobie z nimi poradzić w satysfakcjonujący, fajny, nietypowy i skuteczny sposób.

Wracając do pytania: czy odpowiadając na pytania z Historii Naszej Miłości dowiemy się czy mamy odpowiedniego partnera/partnerkę u boku czy powinniśmy szukać kogoś innego?

Tak, bo macie możliwość dowiedzieć się co tak naprawdę powinno się dziać abyście mogli uznać, że idealnie do siebie pasujecie i dzięki temu będziecie mogli do tego idealnego dopasowania kroczek po kroczku dochodzić. Ewentualnie dowiecie się, że wcale do siebie nie pasujecie – co jest bardzo przykre i trudne, ale lepiej się tego dowiedzieć na początku związku, a nie wtedy kiedy rzekomo jest już za późno i trudno się z tego związku wycofać. Jeśli Historia Waszej Miłości napsuje Wam w związku, bo poruszy tematy, które sobie wspólnie i z premedytacją przemilczeliście to niestety znaczy, że coś w nim było nie do końca tak jak powinno. Nawet jeśli się dogadacie wspólnie, że nie rozmawiacie na jakieś tematy, bo tak wam pasuje i kropka – to nikomu nic do tego. Ale niech to będzie wasza świadoma decyzja, a nie tykająca bomba.

Z kursobooka dowiecie się też jak bardzo chętni do zmiany jesteście i w jakich obszarach. Ale to, ile wyciągniecie z tej książki zależy tylko od Was. Jak nie będziecie skłonni wysilić się i odpowiedzieć na pytania, które są trudne, to obiecuję Wam, że absolutnie nic w waszej relacji się dzięki Historii nie zmieni. Historia Naszej Miłości to książka, którą warto tworzyć wspólnie od teraz, przez całe Wasze wspólne życie. Bo przecież to, że teraz odpowiadacie na to samo pytanie w jeden sposób, nie znaczy, że nie przewartościujecie swojego życia w przyszłości.

Jedyną stałą jest zmiana.

Magda

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytanie związane z Historią Naszej Miłości to pisz śmiało na magda@scienceseal.pl

W przedsprzedaży do 07.02.2021 20:00

Tylko w przedsprzedaży za 29 zł

(UWAGA! Pamiętaj żeby w podsumowaniu zamówienia wpisać w komentarzu imiona, które chcesz żeby znalazły się w Twojej wersji Historii Naszej Miłości.)